Jedlo, nepostrádateľná potreba života. Zhon dnešnej doby má neblahý vplyv na náš organizmus. Jedlo by sa malo jesť v pokoji pri stole v miestnosti bez elektroniky. Tento spôsob stolovania tradične dodržiavajú napríklad Francúzi. Dokážete vydržať 3 hodiny pri stole? Určite áno, ale je k tomu potrebná jedna zásadná vec, pohodlná jedálenská stolička.
Pohodlná stolička pre vás môže byť veľkým prekvapením. Kľúčový je výber materiálu, z ktorého je stolička vyrobená. Určuje tvrdosť stoličky a tým aj jej pohodlnosť. V tomto prípade je výber individuálny. Niekto preferuje skôr tvrdšie jedálenské stoličky a teda z dreva, iný zas uprednostňuje mäkšie sedenie prostredníctvom čalúnenej stoličky. Je nutné tiež zvážiť ich údržbu. Veľmi jednoduchá je v prípade preglejky alebo plastu. Náročnejšia údržba môže byť v prípade textilného poťahu. Zvolený materiál tiež vypovie o váhe jedálenské stoličky. Nemala by byť príliš ťažká, aby sa dalo jednoducho so stoličkou k jedálenskému stolu prisunúť.
Šírka sedadla je ďalším faktorom pohodlného sedenia. Optimálna šírka sedadla je 45 cm. Túto šírku voľte v prípade stoličiek bez područiek. V jedálni tento typ stoličiek pôsobí viac noblesne ako stolička s područkami, u ktorých je vhodné voliť šírku približne 55 cm a viac. Predovšetkým u jedla je dôležitý pocit dostatočného priestoru. Nezabúdajte ani na výšku sedu, ktorá by mala zodpovedať dĺžke nohy od kolena k päte. Chodidlá by sa mali pri sedení celou dĺžkou dotýkať podlahy.
Operadlo jedálenské stoličky sa odvíja od veľkosti miestnosti. V prípade menšieho priestoru je vhodnejšie voliť menej mohutné stoličky a teda aj s nižším operadlom. Väčšiu miestnosť je vhodné využiť pre masívnejšie stolička s vysokým operadlom, ktoré dodáva stoličke eleganciu. Vyššie operadlá by mali pri sedení dosahovať zhruba na lopatky. Také operadlo ušetrí vašu chrbticu a pomáha udržiavať vzpriamený chrbát a rovné ramená.
Štítky: Jedálenské stoly, Jedálenské stoličky, Nábytok do jedálne
Ďalšie články
Mohlo by vás zaujímať
Súvisiace produkty s článkom